Logo Torn  
19 09 10 POZNAŃ
koperta
 
News

 12-10-2010

Zakupy, zakupy!
 20-07-2010

Pirelli wspiera najmłodszych.
 09-06-2010

Wracamy.
 18-05-2010

Wywiady ze zwycięzcami klasy STK 600 Junior
more
 
kalendarz

 01-02.05.2010 - Modlin
 15-16.05.2010 - Brno
 03-04.07.2010 - Slovakiaring
 24-25.07.2010 - Most
 07-08.08.2010 - Poznań
 21-22.08.2010 - Poznań
 18-19.09.2010 - Poznań

Brak pluginu Flash
strefa
18-05-2009I Runda WMMP i Pucharu Polski

W miniony weekend rozegrano na Torze Poznań I Rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. W parku maszyn obiektu położonego w Przeźmierowie nie zabrakło zawodników Torn Racing Team. Już w czwartek, podczas wolnych sesji treningowych, na torze pojawili się Artur Wielebski i Maciej Kubacki. Olaf Popanda tym razem mógł jedynie pokibicować kolegom, po tym, jak uległ awarii silnik w jego motocyklu. W piątek do grupy dołączyła też Katarzyna Kędzior - zespół był w komplecie.


Pierwsze dwa dni jazd treningowych wręcz rozpieszczały zawodników słoneczną pogodą, aby w sobotę zalać tor deszczem. O ile Kasia kędzior, czy Maciek Kubacki podeszli do tego faktu ze stoickim spokojem, to dla Artura deszcz okazał się być nie lada przeżyciem: nie dosyć, że 16-latek z Krotoszyna dopiero uczy się swojego nowego motocykla, to już na samym wstępie musiał przetestować jego możliwości w deszczu, wychodząc cało z tej próby, podobnie, jak zespołowi partnerzy.

Do niedzielnego wyścigu pierwszy wyjechał Maciek Kubacki, startujący w klasie Superstock 1000 (wyścig razem z klasą Superbike i wspólna klasyfikacja w ramach GRANDys Duo Formula Extreme). Cały wyścig dostarczył kibicom dużych emocji, a Maciek ukończył go odpowiednio na 6 pozycji w klasie Superstock, oraz na 9 miejscu Formula Extreme, zbierając cenne punkty.

O 15:45 na pola startowe ruszyła klasa Rookie 600, gdzie wśród rzeszy 33 zawodników znaleźli się Kaśka i Artur. Kaśka do wyścigu startowała z dosyć odległej, 24 pozycji, natomiast Artur wywalczył sobie znakomite, 7 pole startowe. Już od samego początku wyścigu wiadomo było, ze najmłodszy z członków TRT ma wielkie szanse na sukces, mimo tego, że czołowi zawodnicy tej klasy stanowią ciężkich przeciwników, a czasy, jakie uzyskują, są często lepsze, niż niektórych zawodników klas mistrzowskich. Szczęście sprzyjało tak samo „Kędziorce", jak i Artiemu. Kaśka przebiła się na 15 miejsce, zgarniając 1 punkt, a Artur stanął na drugim miejscu podium i w udziale przypadło mu równe 20 punktów. To znakomity wynik, jak na pierwszy wyścig 16-letniego zawodnika na nowym, mocnym motocyklu.

Znakomicie spisał się też jadący w barwach TORN LW Bogdanka RacingTeam, Marcin Kałdowski. Dla klasy Superstock 600, w której startuje, była to podwójna runda. Podczas sobotniego, deszczowego wyścigu, Marcin przekroczył linię mety, jako trzeci. W niedzielnym starciu miał mniej szczęścia, poluzowała się jedna ze śrub mocujących tarcze sprzęgłowe i sympatyczny „Kałdoś" nie miał szans na na walkę o podium. Jednak starał się utrzymać wywalczoną pozycję i metę przekroczył, jako czwarty.

„Jestem bardzo zadowolony z postawy mojego zespołu. Maciek Kubacki coraz lepiej dogaduje się ze swoim litrowym, bardzo mocnym motocyklem, Kasia Kędzior, pomimo defektu pompy przedniego hamulca potrzfiła walczyć o jak najlepszy wynik, a Artur przeszedł sam siebie, odbierając gratulacje od znanych i doświadczonych zawodników, między innymi zwycięzcę sobotniego starcia w STK 600, Pawła Szkopka, czy jadącego w czołówce STK 1000, Adama Badziaka. Znakomicie jedzie też związany z Torn Marcin Kałdowski, to doświadczony i szybki zawodnik, który potrafi zaskoczyć przeciwników i rozgrywa taktycznie swoje wyścigi. Przyznam, że z zazdrością patrzyłem na ścigających się kolegów, sam stojąc w depot, ale cóż, tym razem nie udało mi się wystartować, w tej chwili najważniejsze są przygotowania naszego zespołu do rundy w Brnie, która będzie wspólna z rozgrywkami Alpe Adria Cup. Z pewnością największą uwagę, jako zespół, poświęcimy Arturowi, który debiutuje w tym sezonie na motocyklu Suzuki o pojemności 600ccm, a wizyta w Brnie będzie dla niego kolejnym debiutem na zagranicznym torze, znanym z Mistrzostw Świata. W międzyczasie mamy w planach prezentację zespołu podczas warszawskiej imprezy Extrememoto, która odbędzie się w najbliższy weekend na warszawskim Bemowie. Wszystkich kibiców i wielbicieli sportów motorowych serdecznie zapraszamy!"

Torn Racing Team jest częścią grupy jPALIO S.A.

Zespół wspierany jest przez: Agip, Metzeler, Spyke, Suomy, Shoei, Lightech, SBC, Dynotech.
::: evil :::
Logo MB
Copyright© 2009 TORN RACING TEAM. Wszelkie prawa zastrzeżone. Logo jPalio