18-19.09.2010 - Poznań

Brak pluginu Flash
strefa
18-05-2010POLand Position znakomicie w Brnie!

Podczas II Rundy WMMP, rozegranej na Automotodrom Brno, zespół POLand Position, którego partnerem w sezonie 2010 jest Torn, systematycznie "pudłował". Dobrą passę rozpoczął Adrian Pasek, który zwyciężył w Rookie 600, klasie Pucharu Polski.

Jadący na R6 młody zawodnik nie dał najmniejszych szans rywalom, deklasując konkurencję już w trakcie kwalifikacji. W wyścigu nie oddał pierwszego pola i zajął najwyższe miejsce na podium.

Pecha miał „Tańczący na Torze”, Przemek Saleta (Rookie 1000). Sędziowie wirażowi nakazali mu zjazd do parku zamkniętego tuż przed przekroczeniem mety, myląc się w ocenie sytuacji na torze. W wynikach wyścigu figuruje więc wpis DNF (nie ukończył) przy nazwisku Przemka, ale sympatyczny weteran ringów bokserskich nie wydawał się być zmartwiony cała sytuacją, podkreślając, że całkiem fajnie się ścigał i zdobył kolejne doświadczenia.

W klasie Superstock 600 bezkonkurencyjny okazał się Mateusz Korobacz, któremu wtórował Artur Wielebski. Obaj młodzi zawodnicy zdobyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w klasie Superstock 600 Junior, stając się jednocześnie liderami klasyfikacji. Trzeci z zawodników Yamaha POLand Position, Grzegorz Szczypka, upadł na pierwszym okrążeniu i nie ukończył wyścigu. Mateusz Korobacz zdobył też nagrodę specjalną jPalio S.A. - czek na 1000PLN.

W przerywanym biegu Superstock 1000 (zmienne warunki pogodowe i ogłoszenie „mokrego wyścigu po przerwie), Adam Badziak dał popis wręcz koncertowej jazdy, przez większość czasu utrzymując się na drugiej pozycji, tuż za Andy Meklau. Na ostatnich okrążeniach Włoch Fabrizio Pellizzon zaatakował Adama, spychając go na trzecią pozycję. W tej kolejności zawodnicy przekroczyli linię mety.

Niespodziankę Sprawił też menadżer zespołu Yamaha POLand Position, Michał „Perek” Pernach, który tuż przed wyjazdem do wyścigu klasy Supersport zdecydował się na start. Zajmujący pole startowe numer 43 Perek, ukończył deszczowy wyścig na czternastej pozycji!

Kolejne zmagania w cyklu WMMP rozegrane zostaną na nowym obiekcie, Slovakiaring, 3 i 4.07.2010.